14°C 
اوقات شرعی
 • جمعه،03 فروردین 1397
 • ورود
 
     
   • درباره ما

    اهداف اداره بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان:

    هدف از تشکیل دفتر بهینه‌سازی، تشکیل و راه اندازی گروهی جهت هدایت، اجرا و نظارت برفعالیت‌های مرتبط با مبحث 19 مقررات ملی ساختمان و سایر فعالیت‌های بهینه‌سازی در مصرف انرژی در شهرداری‌ها می‌باشد.

    با توجه به اجباری شدن اجرای این مبحث درساختمان‌ها، هدف از اجرای این بخش، تسریع در ایجاد ساختارهای لازمه در شهرداری‌ها قبل از اعلام نهایی قوانین مربوطه می‌باشد. این دفتر وظیفه دارد ضمن اطلاع‌رسانی درخصوص نحوه اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، به نظارت بر حسن اجرای این قوانین در طراحی و ساخت بناهای جدید بپردازد.

    تلاش برای بهینه‌سازی مصرف سوخت درساختمان‌ها از اهداف عمده این اداره می‌باشد. تمامی فعالیت‌هایی که می‌توانند به نوعی در بهینه‌سازی مصرف سوخت مؤثر باشند از قبیل: عایقکاری حرارتی ساختمان‌ها، عایقکاری تأسیسات مکانیکی، استفاده از تجهیزات با راندمان بالا و مصالح مرغوب مانند پنجره‌های دوجداره و طراحی مناسب بناها در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی از اهم فعالیت‌های این اداره می‌باشد.

    همچنین این اداره به عنوان رابط بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شهرداری‌ها، سیاست‌های کلی کشور در بخش کاهش مصرف انرژی درساختمان‌ها را پیگیری خواهد نمود.


     شرح وظایف اداره بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه فن آوری های نوین صنعت ساختمان

    1 – تائید و کنترل نقشه ها جهت دریافت صدور پروانه :

     ارائه تائیدیه در مورد صحت نقشه ها ( کنترل جزئیات اجرائی عایقکاری حرارتی ) و کنترل استفاده از مصالح استاندارد از لحاظ مبحث 19 مقررات ملی در مرحله صدور پروانه برای ساختمانهای مشمول


    2-  نظارت و کنترل بر پروژه ها در مرحله استحکام بنا (سفتکاری) جهت اجرای صحیح عایقکاری حرارتی دیوارها، سقف و اولین کف مسکونی و اعلام نظردر این مرحله

    3-  بررسی و اعلام نظر موارد اجرا شده الزامات مبحث 19 در مرحله صدور پایانکار بهره برداری و ممهور کردن کارت نظارت ملک یا ارائه تائیدیه کتبی در پاسخ به استعلام مناطق، مبنی بر صحت  یا عدم اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان .

    3-1- تشکیل جلسه کمیته کارشناسی مبحث 19 در خصوص بررسی و اعمال نظر پروژه هایی که موارد الزام را رعایت نکرده اند .( اعلام موارد اصلاحی و معرفی متخلفین به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی)

    4- ارائه مشاوره به متقاضیان و مهندسان در مورد نحوه اجرای مبحث 19 و نحوه عایقکاری پوسته خارجی.

    5- ارائه مشاوره در مورد نحوه تکمیل چک لیست انرژی و دیتایل های جزئیات اجرائی .

    6- همکاری و هماهنگی با سازمانهای مرتبط در خصوص برگزاری جلسات و دوره های آموزشی جهت ارتقاء توانائی دست اندرکاران بخش ساختمان در خصوص مبحث 19  و استفاده از فناوری های نوین صنعت ساختمان و صنعتی سازی مسکن

    7-  فعالیت های مرتبط با موضوع بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه فناوریهای نوین صنعت ساختمان از جمله مشاوره، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، تهیه بروشورهای آموزشی و...

    آدرس: مشهد - بلوار خیام جنوبی- خیام 35-  مدیریت نظارت بر اجرای مقررات ملی ساختمان شهرداری مشهد  کدپستی 9185953513
    شماره تلفن: 37645300
    نمابر : 37680840

    تعداد بازدید :4230
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر: