14°C 
اوقات شرعی
 • جمعه،03 فروردین 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 1133
    کد: 101378
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۴/۱۴

    مدیر نظارت بر اجرای مقررات ملی ساختمان شهرداری مشهد خبر داد:
    ممنوعیت حداکثر 6 ماهه ارجاع کار به مهندسان ناظر متخلف

    در معرفی مهندسان ناظر متخلف با توجه به ابلاغ آن به مناطق در سال گذشته، برخی از مناطق شهرداری مشهد ورود جدی‌تری داشته‌اند و در این رابطه به منظور ایجاد وحدت رویه به دنبال تشکیل کمیته‌ای هستیم تا با بررسی آرای کمیسیون‌های ماده صد مهندسان متخلف مشخص و با آنان وفق قانون برخورد شود.
     ممنوعیت حداکثر 6 ماهه ارجاع کار به مهندسان ناظر متخلف

    مدیر نظارت بر اجرای مقررات ملی ساختمان شهرداری مشهد گفت: در صورت ارسال پرونده به کمیسیون ماده صد باید مهندسان ناظر متخلف نیز به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی معرفی و حداکثر 6 ماه نیز از ارجاع کار به این افراد تا اعلام رأی از سوی شورا جلوگیری ‌شود.
    مسعود ایاز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: این مدیریت در مورد کنترل و نظارت بر اجرای برخی از مقررات ملی ساختمان مانند مبحث 2 و 19 به صورت مستقیم ورود پیدا می‌کند.
    وی افزود: همکاران ما از ساختمان‌ها در مراحل عدم خلاف و پایانکار بهره‌برداری بازدید کرده و تاییدیه‌های مربوطه داده می‌شود، اما در سایر موضوعات مقررات ملی ساختمان همچون سازه و معماری سازمان نظام مهندسی نظارت مستقیم دارد.
    ایاز بیان کرد: از طرفی امروز برخی از مباحث مقررات ملی ساختمان مانند مبحث 18 که مربوط به آلودگی‌های صوتی است هنوز اجرایی نشده البته پیگیری‌های لازم برای اجرایی شدن در حال انجام است .
    مدیر نظارت بر اجرای مقررات ملی ساختمان شهرداری مشهد در مورد نظارت بر عملکرد مهندسان ناظر نیز تصریح کرد: قانون شهرداری و همچنین مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد درباره مهندسان ناظر متخلف صراحت داشته و در صورت تشکیل پرونده در کمیسیون ماده صد و قصور مهندس در ارائه به موقع گزارش تخلف به شهرداری، به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی معرفی و حداکثر 6 ماه نیز از ارجاع کار به نامبرده تا اعلام رأی شورا جلوگیری می‌شود.
    ایاز خاطر نشان کرد: در معرفی مهندسان ناظر متخلف با توجه به ابلاغ آن به مناطق در سال گذشته، برخی از مناطق شهرداری مشهد ورود جدی‌تری داشته‌اند و در این رابطه به منظور ایجاد وحدت رویه به دنبال تشکیل کمیته‌ای هستیم تا با بررسی آرای کمیسیون‌های ماده صد مهندسان متخلف مشخص و با آنان وفق قانون برخورد شود.
    سید زُهیر موسوی دارابی

    تعداد بازدید: 1133
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر